Menu

Tag: wstyd

Leczenie hormonalne kobiet

 • zbyt mała ilość lekarzy, którzy są przyjaźnie i pomocowo nastawieni do osób transseksualnych i wiedzą jak postępować;
 • brak wiedzy nawet wśród endokrynologów, jak poprawnie leczyć dzieci;
 • mała tolerancja dla osób transseksualnych zarówno wśród lekarzy jak i rodziców – rodzice nie zgłaszają się do seksuologów widząc, że z dzieckiem jest coś nie tak;
 • #wstyd i strach dzieci przed przyznaniem się do transseksualności, gdy wiedzą, że społeczeństwo jest nietolerancyjne i boją się konsekwencji poinformowania rodziny i znajomych;
 • dziecko w wieku 10–13 lat (gdy zaczyna się dojrzewanie płciowe) nie może stanowić o leczeniu siebie, w tym o swojej płci – jest całkowicie zależne od swoich rodziców, mimo, że konsekwencje zaniechania leczenia poniesie samo, a nie rodzice;
 • w niektórych przypadkach brak świadomości u dziecka, że przyczyną jego dolegliwości jest transseksualizm;
 • zapisana w Kodeksie Karnym kara do 10 lat pozbawienia wolności za ubezpłodnienie człowieka, nawet za jego zgodą (operacja na genitaliach zawsze kończy się trwałym ubezpłodnieniem).

Zmiana pozostałych dokumentów

 • podpisaniu aneksu do umowy,
 • rozwiązanie umowy i podpisanie jej na nowo w dniu kolejnym.

Do obu czynności związanych z #umową o pracę potrzebujesz decyzji administracyjnych o zmianie oznaczenia płci i o zmianie imienia (i nazwiska).

Urokiem aneksu jest to, że zawiera on w treści co zostało zmienione na co. Widać więc jawnie zmianę. #Wstyd jest pokazywać taki dokument np. w banku, na dowód zatrudnienia, przy staraniu się o kredyt.

Druga sytuacja nie jest idealna, ale na papierze, który pokazujesz jest napisane wszystko jak być powinno. Nie musisz wstydzić się w banku i podobnych instytucjach. Niestety jest pewien minus – dopóki pracujesz (i jeszcze 10 lat później) cała dokumentacja musi być przechowywana w aktach osobowych. To oznacza, że kadry mają dostęp do starych danych i będą miały dostęp nawet 10 lat po ostatnim zatrudnieniu.

Problemem dla pracodawcy w tym przypadku (zwolnienie i nazajutrz przyjęcie) nie są badania okresowe (co zdarzało mi się czytać – jest to bzdura totalna, bowiem jeżeli nie minie odpowiednio długa przerwa i nie pracowało się w tym czasie gdzie indziej – badania okresowe zachowują ważność). Problemem jest to, że przy zwalnianiu i przyjęciu do pracy są inne obowiązki, jak: szkolenie wstępne (m.in. BHP), potrzeba rozliczenia pracownika, potrzeba wystawienia świadectwa pracy. Jednak przychylny pracodawca powinien móc tyle zrobić dla pracownika, który z powodu korekty płci od niego nie uciekł.

Homofobiczna furgonetka oraz protest w związku z Margot

W skrócie: w sprawie nie pozostają bez winy zarówno #Margot, zaangażowani w protest aktywiści oraz funkcjonariusze Policji. Bez winy pozostają przypadkowi przechodnie wyłapani przez Policję. Policji powinno być jednak #wstyd, w związku z tym czego dokonali. ponieważ Policja powinna być organem bezstronnym dbającym o bezpieczeństwo oraz zajmująca się ściganiem wykroczeń i przestępstw. Nie powinna brać udziału w czynnościach, do których nie jest uprawniona, a w szczególności do przekraczania swoich kompetencji (np. donoszenie do sanepidów, gdy żadna ustawa jej do tego nie uprawnia), przekraczania obrony koniecznej i niezbędnych środków przymusu bezpośredniego (np. użycie siły, kajdanek, gdy nie jest to bezwzględnie konieczne). Policjanci nie powinni nigdy posuwać się do stosowania #tortur wobec osób transpłciowych (czego zabrania art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – EKPCz – oraz art. 40 Konstytucji RP).

Projekt poselski artykułu 10d ustawy covidowej

 • podpisanym 47 posłom (mamy gdzieś, czy były to kartki podpisane in blanco – za takie przestępcze działanie płaci się swoją reputacją i zaufaniem i ponosi winę w pełni!);
 • 51.03% wyborców Andrzeja Dudy w minionych neo­‑wyborach prezydenckich 2020 (neo, ponieważ o ważności wyborów orzekali sędziowie neo­‑KRS) – to tym wyborcom podziękujcie, bo hejt antysemicki i anty­‑LGBT był jawnie wypowiedziany; gdyby wybrany został Rafał Trzaskowski, byłby w stanie do tego projektu wnieść veto prezydenckie i skierować ustawę do głosowania 3/5 głosów (której PiS nie posiada w Sejmie).

Ci którzy głosowali na PiS powinni się #wstydzić i ponieść konsekwencje tego, że szkodliwe ustawy nie zostaną zawetowane przez prezydenta, a Senat jedyne co może zrobić to przeprowadzić konsultacje społeczne, zasięgnąć opinii RPO i innych urzędów oraz fundacji, ale nie jest w stanie ustawy zatrzymać na zawsze, może jedynie odwlec czas jej wejścia (o co prosimy – umożliwi to niektórym osobom, które znienawidzą ten kraj, rozwiązanie problemu).

Proponujemy zastanowić się, czy około 51% obywateli tego kraju nie są osobami, które nam i całemu krajowi życzą bardzo źle i dobrze się bawią z czyjegoś nieszczęścia do czasu aż sami dostaną pałą. Całość brzmi jak chory sen <choroba>, ale to nie jest sen, jak widać na stronie Sejmu projekt widnieje jako druk pod głosowanie. Trudno nie odnieść wrażenia, że pewna partia polityczna to ten #koronawirus, o którym tyle się mówi.

Bezprawie++ oraz druk sejmowy 683

Opozycja opóźniała prace nad tą ustawą wprowadzaną podstępem – przesunęła obrady o 1 dzień. W tonie wicemarszałka sejmu było słychać mocne niezadowolenie z kłamstwami, że na tą ustawę czekają Polacy. <facepalm> My nie czekamy na nią, ale na koniec rządów PiS! Po poprawkach Lewicy tym bardziej takiego bezprawia nie chcemy! <złość> <strach>

Lewico, czy nie jest Wam #wstyd? <choroba>

Dyskryminacja niezaszczepionych eksperymentalnymi szczepionkami

Mimo, że już od kilku tygodni jest głośno o niekonstytucyjnej i niezgodnej z prawami człowieka – dyskryminacji osób niezaszczepionych – wciąż jest to praktykowane w wielu firmach. Kolejnym przypadkiem firmy wymagającej danych medycznych (danych szczególnie chronionych) od swoich pracowników oraz klientów jest firma Wood­‑Mizer Industries Sp. z o.o. (KRS: 0000031050). Jej prezes zarządu Robert Bagiński, który chyba niedawno wyszedł z lasu i przyjął formę osoby wspierającej totalitarne praktyki («from forest to final form») postanowił dyskryminować osoby niezaszczepione, a zaszczepionych zwalniać z obowiązujących ustawowo środków sanitarnych. Jest to przykład sanitaryzmu, który już stracił jakiekolwiek wartości wspólne z ochroną sanitarną. Z treścią dyskryminujących zarządzeń można się zapoznać czytając ten dokument.

Prezesowi Robertowi Bagińskiemu zrobiło się jednak #wstyd, po tym jak podpisany «projekt pisma» trafił do sieci i wystosował do poseł Anny Siarkowskiej takie oto wyjaśnienie, które nas w ogóle nie przekonuje, bowiem projektów pism się nie podpisuje a zostawia się puste miejsce bez podpisu. Więcej warte byłoby w tej sytuacji publiczne przeproszenie pracowników na własnej stronie internetowej spółki i odwołanie dyskryminującego zarządzenia.

Proponujemy, aby prezes zastanowił się jak teraz usunie wskazane oświadczenie, jak też swoje zarządzenie z serwisu Archive Today. Jedynym sposobem, aby takie archiwa nie pozostawały na wieczność jest działanie zgodnie z prawem i niepodpisywanie tego typu segregacyjnego ścierwa. Czy przypadkiem prezes nie wywołał efektu Streisand?

Tortury dla osób inter- i transseksualnych, projekt Ordo Iuris

Pojawia się też to co było obecne podczas wyborów prezydenckich – dalsze poróżnienia obywateli ze względu na określone cechy, m.in. ze względu na podejście do osób LGBT. Niestety w naszym kraju żyje bardzo dużo hejterów (m.in. neofaszystów, neonazistów), którzy cechują się wysokim poziomem homofobii i transfobii. Partia już wiele razy czyniła z tych podziałów skuteczne narzędzia do walki politycznej, warto przy tym też zauważyć, że wektor działań partii ma ten sam kierunek, ale przeciwny zwrot do rzekomych zewnętrznych wpływów, którymi się często zasłania. Partia próbuje nam między wierszami przekazać, że «tamci» szarpią naszym krajem «w lewo», a nasi zbawcy muszą więc szarpać «w prawo». Trudno jest rozszarpać na kawałki ofiarę, która jest szarpana tylko w jedną stronę.

Naszym zdaniem całość (manipulowanie trybunałem, nowe ulgi, prawniczy hejt przeciwko osobom trans) szykowany jest jako kiełbasa wyborcza na najbliższe wybory do #wstydu murowanego. Należy pamiętać, że Konfederacja jest przystawką PiS‑u i po osiągnięciu przez PiS i Konfederację ponad 50% mandatów w Sejmie, będą w stanie dalej demolować nasz kraj.

Należy jednak pamiętać, że to PiS wprowadził masę podatków przez ostatnie 5 lat, mimo, że obietnice były całkowicie przeciwne. To, że nazywają to «opłatą» lub «daniną» nie zmienia postaci rzeczy. Nazywanie podatku daniną lub opłatą, ryczałtem lub w podobny sposób jest tylko nowomową stanowiącą podprogową manipulację.

Projekt Apophis 2021

Wyrok w sprawie K 20/20 ogłoszono dnia 2021‑04‑15 uznając, że dotychczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma prawa pełnić obowiązków po zakończeniu «kadencji». Od wyroku, jako, że jest to wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie przysługuje odwołanie, nie ważne jest dla Trybunału Przyłębskiej, że obywatel za 3 miesiące nie będzie mógł zgłosić faktu naruszania jego praw przez władze państwowe. #WStYD.

Segregacja na Uniwersytecie Jagiellońskim

Zamiast pyskować popełniwszy błąd – należy przeprosić, sytuację naprawić i nie musieć się później #wstydzić wpisów na twitterze oraz treści powstałych artykułów opisujących wredne postępowanie danej jednostki. Na prawdę, gdyby nie zastana zadziorność Uniwersytetu Jagiellońskiego – nie pisalibyśmy tego artykułu. Jednak takie zachowanie zasługuje na karę.

Zamknij Przewiń w górę Przewiń w dół