Menu

Tag: przemoc

Skutki transseksualizmu

  • protestować przeciwko krótkim włosom, widząc, że inne dziewczyny mają długie,
  • ubierać się w damskie ciuchy siostry,
  • używać kosmetyków matki,
  • sikać na siedząco uzasadniając, że inne dziewczyny tak sikają.

W powyższym przypadku należy się niezwłocznie udać do seksuologa celem postawienia wstępnej diagnozy. Dziecka nie należy bić za takie postępowanie, ani też karać. Bicie (#przemoc) lub psychiczne karanie dziecka (m.in. krzyk, robienie dziecku na złość) w takiej sytuacji to niczym bicie lub karanie dziecka, bo urodziło się bez ręki, bądź urodziło się niepełnosprawne intelektualnie. Rodzicu – przemyśl dokładnie czy dziecko za takie postępowanie będzie Ci wdzięczne, czy raczej uzna za wroga numer 1, przed którym trzeba się ze wszystkim kryć. Okaż miłość i pomoc, nie agresję, ponieważ coś nie tak poszło w czasie ciąży (o tym dalej).

Dziecko transseksualne może też bać się ujawniać swoją tożsamość płciową, szczególnie, gdy już dowie się czym jest nienawiść na tle transpłciowości od innych ludzi lub od samych rodziców – gdy jest karcone lub torturowane przez swoich rodziców. Taki stan prowadzi do błędnego dalszego działania. Prawidłowo w wieku 10–13 lat dziecko powinno zacząć terapię hormonalną lub przyjmowanie chociaż blokerów dojrzewania. Nie dzieje się tak, gdyż większość dzieci transseksualnych jest zastraszona, zamiast być otwarta i powiedzieć rodzicom co się dzieje (powiedziałyby, gdyby tylko wiedziały, że są bezpieczne i nic im za to nie grozi). Kluczem do sukcesu pozostaje więc zmiana postępowania rodziców – prawdziwa miłość do dziecka i chęć pomocy, zamiast zastanawianie się «co powie wieś», «co powie rodzina» itp. i sprowadzenie życia transseksualnego dziecka do rangi tortury. Nie jest możliwa «zmiana» raz ukształtowanej tożsamości płciowej. Nikt nie jest tego w stanie zrobić, więc pozostaje rodzicom jedynie pogodzić się z tym faktem. Oszczędzi to dziecku cierpienia (de facto za niewinność).

O życzliwości osób transpłciowych

Profil użytkownika OneLotusPetal na transpomoc.pl Na forach, które są źle zarządzane i dojdzie do objęcia stanowiska administratora przez osobę toksyczną dochodzi do stosowania #przemocy psychicznej przez moderatorów oraz administratorów wobec innych użytkowników. Po pierwsze, mimo, że ta osoba jest administratorem (pomarańczowy nick w skórce Silver do forum phpBB oznacza administratora) wciąż zmyla użytkowników podpisując się jako moderator. Zrozumiałe by to było, gdyby nie był tego świadomy, jednak doskonale wie, że może przyjmować nowych użytkowników, co jest zarezerwowane tylko dla administratorów.

Przebieg korekty płci w Polsce

Będąc #osobą niepełnoletnią poniżej 16 roku życia – zachowaj szczególną ostrożność, bowiem w polskim prawie (w przeciwieństwie na przykład do prawa amerykańskiego) wolno Ci bardzo mało. Poznaj swoje prawa dziecka oraz prawa człowieka. Generalnie póki rodzice za Ciebie «odpowiadają» musisz wykonywać rozkazy rodziców, mimo, że nie zawsze oni poniosą odpowiedzialność za to. Niestety za nierozpoczęte na czas leczenie, odpowiedzialność w postaci skutków (dojrzewanie w nieodpowiednim kierunku), poniesiesz Ty. W tej sytuacji dobrze wybadaj, czy możesz powiedzieć wprost o transseksualizmie, bowiem w przypadku zaprowadzenia do niewłaściwego lekarza (np. transfobiczny psychiatra) może się zacząć nieodpowiednie leczenie, na które nie możesz wyrazić sprzeciwu. Nie możesz też rozporządzać pieniędzmi w tym wieku. Jednak gdyby twoje prawa były naruszane, byłaby w domu przemoc, możesz powiadomić o tym Miejski lub Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i poprosić o interwencję. Znęcanie się (#przemoc fizyczną i psychiczną) możesz też zgłosić na policji. Aby zadzwonić na policję, pod numerem 112, nie musisz mieć karty telefonicznej.

Zamknij Przewiń w górę Przewiń w dół